fbpx
×

Попередження

JFolder::files: шлях не є текою. Шлях: /home/palarifu/frumushika.com/www/images/living/frumushika

×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/living/frumushika

 •   У 2006 році в Тарутинському районі розпочалося будівництво вівцекомплексу на 5000 голів каракульських овець. Через 2 року 70% будівель та споруд було збудовано. У 2009 році було виконано поставлене завдання, і поголів'я вівцекомплексу перевищило 5000 голів. А на початку 2010 року у групі підприємств «Бородіно» налічувалося понад 8600 голів
    Оскільки дуже складно підоїти руками велику кількість вівцематок, а що найголовніше – досягти якісного доїння, в 2008 році було прийнято рішення встановити найбільший у Європі цех автоматичного доїння овець компанії «ДеЛаваль» на 120 постів доїння. Поставивши доїльний зал, позбавили себе негативного людського фактора при доїнні, отримали можливість щодня бачити надої кожної тварини, вести грамотну селекцію, приймати управлінські рішення. Після встановлення доїльного залу середньодобові надої зросли до 25%, на 80% знизилося захворювання на мастит. Кожна тварина має свій електронний чіп. Усі дані про тварину зберігаються у програмі управління стадом компанії ДеЛаваль – ALPRO.
    Також були встановлені автоматичні станції випоювання ягнят, спеціально розроблені для скорочення фізичної праці на фермі та економії часу, надаючи повний контроль над випоюванням молодняку. Ця система допомагає збільшити темпи зростання та призводить до максимально ефективного використання кормів.
    Станція акуратно готує невеликі порції молока необхідної температури та в залежності від кількості сосків, може годувати до 200 голів молодняку.
  Але практика показала, що автоматичне випоювання ягнят було неефективним через відсутність сухого замінника овечого молока на ринку України і ферма тимчасово припинила використання цього методу.
 •   Каракульські вівці - жирнохвості грубошерсті смушково-молочно-м'ясного напрямку. Вважається, що її вивели народи Середньої Азії шляхом вмілого відбору та підбору, у сприятливих для вирощування овець природних та кормових умов.

  Смушкове вівчарство існувало в Середній Азії ще за 800 років до н. е. Каракульські вівці добре пристосовані до суворих кліматичних умов напівпустель та пустель. Барани цієї породи переважно рогаті, а матки комолі. Жива вага маток 45-50 кг, баранів від 55 до 85-90 кг у найкращих представників породи. Ягнята каракульської породи діляться на чорних, сірих, сурових та комбінованих забарвлень. Основну масу поголів'я, до 85% становлять чорні вівці, проте з віком вівці сивіють. Настриг вовни з голови становить 2,2-3,8 кг. М'ясо та сало каракульської вівці має гарний смак. Більшість представників породи голова напівгорбоноса, хвіст має велике відкладення жиру, тіло глибоке.Шерсть, отримана з дорослих овець, використовується для вироблення килимів і виготовлення грубої вовняної тканини. Розрізняють овець міцного, грубого та ніжного конституційного типу. Для отримання молока використовуються відлучені від ягнят матки (внаслідок забою для отримання каракуля), для отримання м'яса - вибраковані матки та баранчики, що мають низьку якість каракуля, забій баранчиків проводиться після їх дорощування до 10-12 кг.
  У господарстві ведеться поглиблена селекційно-племінна робота над створенням заводських стад овець чорної, сірої та суворих забарвлень. Так само поставлене завдання вивести породний тип суворого забарвлення, два заводські типи чорного і сірого забарвлення, а так само заводський тип - муаровий.
Завдяки проведеній науковій селекційній роботі господарство отримує велику кількість ягнят із чудовими якісними показниками смушка.
  Смушки - шкірки, зняті з ягнят каракульської породи на 1-3 доби після народження. Особливістю каракульських змушок є густий, пружний, шовковистий і блискучий волосяний покрив, що утворює щільні, різної форми та розмірів завитки: валькуваті, бобоподібні та ін. Найбільш цінними вважаються шкірки з валькуватими завитками, розташованими паралельно-концентричними або прямими. Смушки з довгими валькуватими завитками відрізняються вирівняним, блискучим, шовковистим волосяним покривом, тонкою щільною мездрою, що робить їх легкими та міцними, і відносяться до вищих сортів. За кольором, каракульські сушки переважно чорні, менше сірих і суворих. Шкірки консервують натиранням мездри кухонною сіллю, витримкою в солі протягом 7-10 діб (сухосолене консервування) і висушуванням, а потім вироблення та фарбування. Фарбують тільки чорний (іноді коричневий), що має нерівномірне забарвлення. З смушок виготовляють коміри, головні убори та ін. хутряні вироби. Завдяки красі, міцності та легкості смушки користуються великим попитом у всьому світі.

  У 2009 році вичинені смушки відправили як давальницьку сировину до Італії, для пошиття хутряних виробів за лекалами, придбаними у провідних модельєрів світу. Відправлений каракуль отримав оцінку 8 балів за 10 бальною системою, спеціалістами та модельєрами, що беруть участь у виставці «MIFUR» (Італія, Мілан). Але це лише одна лінія вертикального інтегрування компанії. Інша – виробництво бринзи.

  Бринза - це розсільний сир із овечого молока витриманий у розсолі.
Беруть цільне молоко та вносять сичужний фермент. Сичужний фермент готують із сичугів ягнят, забитих у 1-3 денному віці. Використовувати сичуги для приготування ферменту краще через 3-4 місяці після їхнього сушіння. Після заквашування молоко протягом 20-30 хвилин згортається. Потім потік ставлять під прес. Через 1,5-2 години виділення сироватки зі згустку припиняється. Бринза готова. Сиру масу ріжуть на шматки вагою 1 кг і опускають у концентрований розчин. Через 24 години бринзу виймають із розсолу, перекладають у спеціальну стерильну тару на добу сухою сіллю. Після посолки бринзу щільно укладають, кожен ряд пересипаючи сіллю, а потім зверху заливають міцним розсолом, зберігають у прохолодному місці. З 4-5 кг овечого молока виходить 1 кг бринзи.
На сьогодні ведуться переговори з Одеською обласною адміністрацією щодо виділення земельних ділянок під пасовища та пошуків інвестиційних коштів для збільшення поголів'я до 50 тис.

   Фермерське господарство  “ФРУМУШИКА-НОВА”

 • Група підприємств:
  ТОВ «ВКФ «БОРОДІНО-А»  Племінний завод каракульських овець - Директор Паларієв О.А.
  ТОВ «ВКФ «БОРОДІНО-М» - Директор Паларієв М.О.
  ТОВ «ВКФ «БОРОДІНО-В» - директор Паларієв В.О.
 • Контакти:
 • Бухгалтерія (0482) 32-55-10

Увага!
Шановні гості!
З 14.11.2022 по 14.04.2023 комплекс працює у зимовому режимі .
В цей час надаємо лише послуги:
- оренди будиночків ( будинок Мисливця, будинок Лісника, будинок Рибалки, будинок Єгеря)
- харчування ( тільки за попереднім замовленням, кухня працює з 8:30 до 17:00)

Бронювання за тел.: +38(067) 519-42-62
Відділ бронювання працює :
Пн-пт: 10:00-19:00