fbpx

Червоне вино, сир та баранина є продуктами, які покращують когнітивні здібності. Особливості в літньому віці. А отже — продовжують життя. Про це свідчать результати дослідження, яке провели медики з університету штату Айова.

Вони дійшли висновку, що вживання сиру, червоного вина і баранини може покращити когнітивні здібності людей похилого віку. Вчені проаналізували дані про стан здоров'я та харчування майже 1,8 тисячі осіб у віці від 46 до 77 років. Дослідження тривало 10 років.

За цей час усі учасники дослідження тричі проходили тест когнітивних здібностей. Зокрема, вчені перевіряли роботу «рухливого інтелекту», який часто називають перевіркою здатності «розуміти на льоту».

Зіставляючи дієту учасників дослідження з результатами їх тестів, вчені дійшли висновку, що продуктом, який найбільшою мірою захищає когнітивні здібності від деградації, є сир.

Другим за ефективністю продуктом є червоне вино (хоча біле вино також впливає благотворно, просто меншою мірою).

Несподіванкою стали дані, які вказують на те, що для збереження розумових здібностей у літньому віці дуже ефективна баранина. Але йдеться про вживання баранини один раз на тиждень і виключення з раціону інших видів червоного м'яса.

Разом з тим  дослідники отримали чергове підтвердження того, що надмірне споживання солі негативно впливає на когнітивні здібності. І може прискорити розвиток хвороби Альцгеймера у тих, хто до неї схильний.

Автори дослідження зазначають, що необхідні подальші дослідження, щоб зрозуміти, як різні раціони впливають на роботу мозку в середньому і літньому віці.

Йдеться про зелену середземноморську дієту, яка містить ще більше рослинних речовин і дуже мало червоного м'яса або птиці.

Просвітництво та заохочення до дотримання зеленої лікувальної дієти в поєднанні з фізичною активністю може стати основним фактором громадської охорони здоров'я, оскільки може покращити баланс факторів ризику серцево-судинних захворювань, в кінцевому підсумку запобігаючи серцево-судинним захворюванням і смертності.