Музейно-етнографічний комплекс "Фрумушика-Нова" (Одеська область) випустив власну поштову марку.
На марці зображена статуя чабану – одна з найвизначніших пам'яток унікального туристичного об'єкту. Працював над нею скульптор Іван Короленко, а встановили її 1 грудня 2016 року.
- Вага монумента становить 1080 т, висота з постаментом - 17 м 94 см. Статуя виготовлена з одного з найміцніших різновидів граніту - лабрадориту. Встановлено її для популяризації нашого туристичного об'єкту та щоб показати, що вівчарство – найдавніше ремесло нашої місцевості, – розповів керівник комплексу «Фрумушика-Нова», ініціатор створення статуї Олександр Паларієв.
Він також зазначив, що цей монумент внесений не лише до Національного реєстру рекордів України, а й у Книгу рекордів Гіннеса – як найвище скульптурне зображення чабану..
Марки випущено два види. На одній – скульптура, зображена вдень. На іншій вона ж, але підсвічена прожекторами двох кольорів, під колір прапора України. Крім того, випущено подарунковий блок.
Перший тираж склав 20 блоків та 12 листів марок. Розмір додаткового тиражу ще визначено. Марки виставлятимуться на різних туристичних форумах, а також їх планується розіслати в спілки філателістів різних країн.
Як сувенірна продукція погашені та непогашені марки надійдуть у продаж у самому туристичному комплексі та у ресторані «Фрумушика», що знаходиться в Одесі, у масиві «Райдужний».
Також направлений запит на виготовлення подібних марок зі статуєю чабану на Соломонових островах, Беніні та Республіці Гвінея.
– Це невеликі держави, які заробляють на виготовленні марок. Наступного тижня ми маємо отримати від них відповідь із комерційною пропозицією, – додав А. Паларієв.
Господарство та музейно-етнографічний комплекс знаходиться на місці двох молдавських сіл – Фрумушика-Нова та Рошія, виселених Радянською владою у червні 1946 року у зв'язку з утворенням військового полігону.
У селі, ім'я якого носить комплекс, 1933 року народився Андрій Діомідович Паларієв, чия родина 2006-го почала відновлювати господарство. Сьогодні це один із найбільших об'єктів зеленого туризму в регіоні та Україні. А також – найбільший у Європі вівчарський комплекс з вирощування овець каракульської породи та музейно-туристичний комплекс.
Джерело: viknaodessa.od.ua