fbpx

Розповідь про тест драйв проекту “Дороги вина та смаку Української Бессарабії”.

routmap

Фрумушика-Нова.

Як дістатися. Google карти пропонують два варіанти - через Паланку і через Затоку. Але я не раджу їхати по жодному з них. Найвірніший спосіб - виїхати на трасу Одесі - Рені і на роздоріжжі перед поворотом на Сарату йти повз Плахтіївку, через Надію, Пшенне, Фараонівку, Петропавлівку до упору) Будьте готові, що після того, як ви зійдете з траси дорога іноді зникатиме, але є надія, що вже до кінця цього року найстрашніші її ділянки відремонтують. У всякому разі, гроші з бюджету на це були виділені. Вирушаючи у Фрумушику, обов'язково повідомте про це адміністрації комплексу. Тому що може бути так, що вільних місць у комплексі не буде. До того ж, якщо раптом вам знадобиться допомога, ви завжди зможете на неї розраховувати. 

Чим зайнятися

Фрумушика - Нова це цілий комплекс, що складається з будиночків для проживання, кафе, вівчарської ферми, винного льоху, ставків з рибою та можливостями для полювання. Тут можна видихнути, віддихатися, відіспатися, подумати про щось важливе, або навпаки ні про що не думаючи почати малювати — писати книгу — знімати фільм або просто читати улюблену книжку чи журнал. На інтернет не розраховуйте - закачайте кілька фільмів, якщо не можете без цього. Ну а краще, візьміть із собою підзорну трубу та спостерігайте за зірками.

У вільний від цих важливих занять час ви зможете порибалити, пополювати, поплавати в басейні, погуляти безкрайнім степом. Також ви побачите, як роблять бринзу, продегустувати вино, мед та традиційні місцеві страви. До речі, цього року тут з'явилося величезне поле з лавандою. І тепер, щоб зробити класні фотки у бузкових полях, зовсім не треба їхати до Молдови, і тим більше до Провансу. Все тут, під боком)

 

Що поїсти 

Звісно місцеву кухню! П'ять видів плацинд, запечену баранячу ногу, тушковану в томатному соусі баранину, баранячі ковбаски-гриль, запечені перепілки, мамалигу зі шкварочками, бухчу з м'ясом курки. Якщо захотілося супу - у меню є молдавська зама з куркою, курбан, український борщ, суп з перепілок. Запивати рекомендується вином із місцевого підвалу. Впевнені, ви швидко знайдете його.

 photo5294181190078672098

А я нагадаю, що у Фрумушиці ми виявилися, завдяки тому, що вона стала одним із пунктів “Доріг вина та смаку Української Бесарабії” проекту ЄС “Підтримка розвитку системи географічних вказівок в Україні”.

Джерело: tasty-drive.in.ua  Фото: Юлія Сущенко, Валерія Бондаренко