fbpx

Найбільша у світі статуя "Чабан Фрумушики-Нова", що внесена в Книгу рекордів Гіннесса
 Параметри:
-висота статуї – 16,43 метра;
-висота статуї з постаментом – 17,93 метра;
-загальна вага споруди – 1081 тонн.
Будівництво статуї:
«ЧАБАН ФРУМУШИКИ-НОВА» було завершено 1 грудня 2016 року.Весь процес будівництва зайняв рівно 12 місяців. Як матеріал був використаний граніт «Лабрадорит» з родовища Кам'яний Брід Житомирської області. Камінь Лабрадорит має дуже цікаве райдужне забарвлення.   Робота виконана скульптором із Вінницької області Іваном Короленком.   Розведення овець в Українській Бессарабії є багатовіковим традиційним ремеслом. Безкрайні типчаково-ковилові степи були чудовою кормовою базою для сотень тисяч овець з часів гунів, Римської імперії, персів, нащадків Золотої Орди ногайців.Бути чабаном (пастух, який пасе лише овець) було шановним ремеслом у всі часи на Бессарабії.

Встановлення статуї:
«ЧАБАН ФРУМУШИКИ-НОВА» присвячена 100-річчю розведення овець каракульської породи в молдавському селі Фрумушика-Нова з 1916 року, де народився батько автора ідеї Олександра Паларієва.

Просто неба зібрана сільскогосподарська техніка, яку раніше використовували для обробки земель.
Бессарабія займала одне з перших місць серед губерній з оснащеності землеробства машинами та вдосконаленими знаряддями, а перекладна система тут замінювалася паровою, чотирипольною та багатопольною системами.
На конструкцію знарядь і машин, їх спеціалізацію та різноманітність накладають відбиток природничо-географічне середовище та етнічні традиції. Модифікація старої техніки та оновлення її пов'язані також із змінами в структурі систем сільського господарства, з активним втручанням людини у цей процес. Вони обумовлюються розвитком агротехніки (запровадженням нових культур, спеціалізацією сільськогосподарського виробництва та ін.).

Зараз у музеї просто неба зберігається близько 120 скульптур, пам'ятників, бюстів, барельєфів Володимира Леніна, Йосипа Сталіна, Михайла Калініна та інших радянських державних діячів. Експонати привозять не лише з Одеської області, а й з усієї України.

Найбільша кількість скульптур у приватному парку-музеї етнографічного центру "Фрумушика-Нова"

Етнографічний музей просто неба «Бессарабське село Фрумушика-Нова»
Тут Ви зможете познайомитись із національними подвір'ями періоду 19-20 ст., з самобутньою культурою українського, молдавського, болгарського, гагаузького, німецького, російського, єврейського народів.

На території туристичного комплексу "Фрумушика-Нова" розташований Краєзнавчий музей, відвідування якого можна порівняти із цікавою подорожжю в минуле Української Бессарабії.
Тут зібрані як традиційні елементи побуту та культури, так і національні предмети побуту.
  • Створенний,  щоб ушанувати пам'ять людей із сіл Фрумушика-Нова, Рошія, Гофнунгсталь, Кантемір, Зурум, виселених радянською владою для створення військового волігону.